Powiat Ostrowski: Na początek Zielona Góra

  • 03.05.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Na początek Zielona Góra
Grupa 54 seniorów z gminy Raszków udała się do Zielonej Góry by zapoznać się z trzema instytucjami kultury. Był to pierwszy wyjazd w ramach nowego projektu pn. "Matki, żony, artystki, działaczki. Śladami kobiet - wiejska akademia trzeciego wieku", poświęconego działalności wybitnych kobiet.

Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Ziemi Lubuskiej a dokładnie w galerii witraży Marii Powalisz-Bardońskiej. Na tej ekspozycji uczestnicy zapoznali się z dorobkiem twórczym poznańskiej pracowni witrażowniczej, m.in. witrażami „Panorama średniowiecznej Zielonej Góry” i „Winobranie”. W Muzeum Etnograficznym w Ochli seniorzy zobaczyli zabytki z czterech historycznych regionów: Zachodniej Wielkopolski, Wschodnich Łużyc, Dolnego Śląska i tzw. obszaru środkowo-lubuskiego, w tym najstarszy zachowany w Polsce dom z 1675 roku. Podsumowaniem dnia był koncert w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda - w programie znalazły się m.in. utwory J.S. Bacha, P. Czajkowskiego, A. Piazolli i K. Kurpińskiego.

Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe