Powiat Kaliski: Biblijna wiedza

  • 02.05.2019, 07:47
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Biblijna wiedza
Księga Wyjścia i List św. Pawła do Rzymian to zakres merytoryczny etapu diecezjalnego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej w Kaliszu.

Do finału przystąpiło  44 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Pleszewa, Kępna, Jarocina, Koźmina Wielkopolskiego, Marszewa, Twardogóry i Krotoszyna. Po przywitaniu wszystkich gości, wśród których znalazły się przedstawiciele władz miasta Kalisza, przyszedł czas na pierwszy etap konkursu, czyli test składający się z pytań wyboru i tzw. otwartych. W oczekiwaniu na sprawdzenie prac młodzież miała okazję zobaczyć występ teatralny uczniów Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej pt: ,,Św. Józef z Nazaretu – współczesna odsłona’’, które nawiązywało do życia św. Józefa i scen biblijnych.
Wyniki: 1. Zuzanna Szałek, II LO w Kaliszu, opiekun s. Anna Balcerzak, 2. Łukasz Ignaczak - III LO w Kaliszu, opiekun Renata Stępień, 3. Patrycja Raczkowska - III w Kaliszu, opiekun Małgorzata Chrzanowska, 4. Kacper Grzegorczyk, I LO w Jarocinie, opiekun Agnieszka Ludwiczak, 5. Karolina Wawrzyniak, I LO w Ostrzeszowie, opiekun s. Wiesława Hyzińska, 6. Miłosz Gąsiorek, I LO w Ostrzeszowie, opiekun s. Wiesława Hyzińska.
MW
Fot. Marta Witczak-Żydowo

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe