Powiat Kaliski: Radni złożyli gratulacje rolnikom

  • 02.05.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Radni złożyli gratulacje rolnikom
Ostatnia Sesja Rady Powiatu Kaliskiego była okazją do uhonorowania laureatów XVIII Edycji Konkursu ,,Wielkopolski Rolnik Roku 2018".

Barbara i Ryszard Kacperkiewicz zdobyli statuetkę Siewcy, natomiast Elżbieta i Stanisław Błaszkowiak otrzymali nominację w tym prestiżowym konkursie. Gratulacje oraz okolicznościowe kwiaty złożyli w imieniu władz Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, w imieniu władz i radnych powiatu starosta kaliski Krzysztof Nosal, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, wicestarosta Zbigniew Słodowy oraz Mieczysław Łuczak przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

 

- Cieszę się, że powiat kaliski kontynuuje tradycję, iż zawsze po rozstrzygnięciu konkursu Wielkopolski Rolnik Roku, laureaci są zapraszani na sesję Rady Powiatu Kaliskiego, aby w sposób szczególny wyróżnić mieszkańców powiatu, którzy znaleźli się w tym zaszczytnym gronie laureatów. Konkurs od 18 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, gospodarstwa z powiatu kaliskiego są na bardzo wysokim poziomie. Chciałbym jeszcze raz pogratulować laureatom i nominowanym, którzy pokazują jak wiele można osiągnąć ciężką pracą - podkreślał Krzysztof Grabowski.

- Jest to konkurs bardzo prestiżowy. Tylko około 160 rolników ma tę cenną statuetkę. Jeżdżąc i oceniając te gospodarstwa porównuję naszych rolników w skali województwa i nasi powiatowi rolnicy wyglądają imponująco. To najlepsza forma promocji, to Państwo zaświadczacie swoją pracą o kondycji rolnictwa w powiecie kaliskim. Jestem dumny, że mogę być w Kapitule Konkursu - mówił Krzysztof Nosal.

Barbara i Ryszard Kacperkiewicz prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 50 ha w miejscowości Nowa Kakawa na terenie gminy Godziesze Wielkie . Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej oraz produkcji roślinnej, głównie zbóż. Całość produkcji roślinnej wytwarzanej w gospodarstwie jest sprzedawana.

Elżbieta i Stanisław Błaszkowiak prowadzą 100 ha gospodarstwo rybackie w miejscowości Lipka, gmina Szczytniki. Gospodarstwo specjalizuje się chowie i hodowli ryb. Gospodarstwo rybackie składa się z dwóch części, pierwsza to łowisko dla wędkarzy o powierzchni 2 ha a druga to hodowla ryb na powierzchni ok 93 ha.

MW

Fot. Marta Wolarz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe