Ostrów: Ostrów z nominacją

  • 03.04.2017, 11:25
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów z nominacją
Ostrów Wielkopolski został nominowany do nagrody w ogólnopolskim konkursie dobrych praktyk samorządowych w kategorii „Miasto dla Seniora”. Uwagę Fundacji Gospodarczej Euro – Partner przyciągnęły osiągnięcia naszego miasta w zakresie polityki senioralnej, m.in. otwarcie Dziennego Domu „Seniora – Wigor”, program ostrowskiej karty seniora, działania Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także powołanie Gminnej Rady Seniorów.
Wyróżnienie tytułem „Miasto dla seniora” dedykowane jest tym jednostkom, które wdrożyły programy i strategie ułatwiające aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie osób starszych i zapobiegające ich wykluczeniu społecznemu i marginalizacji. - Cieszę się bardzo, że po raz kolejny nasze działania na rzecz seniorów doceniane są poza granicami miasta. Nominacja ta świadczy o tym, że w Ostrowie Wielkopolskim poprzez Dzienny Dom „Senior-WIGOR”, Ostrowską Kartę Seniora, Gminną Radę Seniorów Ostrowski, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Klub Seniora Złoty Wiek realizujemy wiele dobrych programów dla tej konkretnej grupy wiekowej. Zawsze podkreślam, że troska o ostrowian 60+ zawsze była, jest i będzie dla mnie wyjątkowo ważna. Jako samorząd miasta nadal będziemy wspierać ostrowskich seniorów w ramach kolejnych podejmowanych przez nas działań – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. W ciągu ostatnich dwóch lat Ostrów Wielkopolski otrzymał wyróżnienie za działanie na rzecz seniorów, przyznane przez Koalicję na rzecz Gmin Przyjaznych Seniorom, a także został przyjęty do prestiżowej światowej sieci „Miast Przyjaznych Starzeniu” Światowej Organizacji Zdrowia, dołączając do grona miast z całego świata i jest trzecim miastem z Polski – obok Poznania i Gdyni, które zostało przyjęte do sieci. Gala, podczas której zostaną wręczone statuetki i dyplomy, odbędzie się w piątek, 2 maja 2017 roku w Auli Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie konferencja pt. „Opieka senioralna wyzwaniem współczesnej medycyny i pomocy społecznej”.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe