Powiat Kaliski: ,,Pamiętajcie o ogrodach..."

  • 29.04.2019, 08:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: ,,Pamiętajcie o ogrodach..."
Dwudniowe Targi Ogrodniczo - Rolnicze w Opatówku zakończyły się sukcesem. Ponad 150. wystawców z całej Polski prezentowało swoje rośliny, drzewa, kwiaty, krzewy, byliny, zioła i krzewy owocowe. Wybór był ogromny, co potwierdzali uczestnicy targów, którzy co roku, właśnie w Opatówku czerpią inspiracje do urządzania ogrodów przydomowych lub działkowych oraz ogródków warzywno- ziołowych.

Targi oficjalnie otworzyli organizatorzy wydarzenia, którymi są niezmienne od 22 lat Powiat Kaliski, Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku oraz Miasto i Gmina Opatówek. Wielkie zasługi w organizację targów i podziękowania dla dyrekcji nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół składali goście, którzy licznie przybyli na oficjalne otwarcie wydarzenia.

-Tak jak co roku w ostatni weekend kwietnia trudno sobie wyobrazić, by nie przyjechać do Opatówka. W sposób szczególny dziękuję zwiedzającym, i wystawcom, bo bez nich nie byłoby tej imprezy. Dziękuje dyrekcji naszej szkoły, wszystkim nauczycielom i uczniom za trud organizacji targów. Wszystkim, którzy przychodzą na targi życzymy trafnych zakupów- mówił starosta kalski Krzysztof Nosal.

 

Oficjalnie targi otworzyli burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki, starosta kaliski Krzysztof Nosal oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka Marek Janiak.

-Od wielu lat jestem razem z państwem w Opatówku. To bardzo ważne miejsce nie tylko dla wystawców ale i dla nas zwiedzających, bo te targi nas inspirują do tego co można zrobić najpiękniejszego nie tylko w ogrodach i na działkach, ale i na balkonach- mówiła Marzena Wodzińska członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

- Chciałbym życzyć, by targi były udane przede wszystkim dla wystawców i odwiedzających. Gratuluję faktu, że te targi są już w powiecie kaliskim od tylu lat. To, że rozrosły się w taki sposób, świadczy o potrzebie ich organizacji. Gratuluję władzom powiatu, gminy i dyrekcji szkoły, takie tragi są potrzebne w powiecie- mówił Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

 

- Gratuluję wszystkim organizatorom, ale ze względu na to, że jestem przedstawicielem nadzoru pedagogicznego, to dziękuję dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom za szczególne zaangażowanie w organizacje tych targów. Gratuluję dyrekcji takiego zespołu. Zorganizować tak dużą imprezę wystawienniczą, to bardzo duże przedsięwzięcie– mówiła Violetta Słupianek z Kuratorium Oświaty w Kaliszu.

W niedzielę targową wręczono również nagrodę i przyznano tytuł „Najlepszego Absolwenta Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku” w roku szkolnym 2018/2019. Otrzymała go Wiktoria Wanga. Marek Janiak Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku oraz Mariusz Małoburski wręczyli nagrodę ufundowaną przez firmę Ogrodowe ABC.

 

 

Wyniki konkursów targowych - XXII Targi 2019

1. Na najlepszy produkt targowy:

I miejsce – SEMI- za serię produktów „KRONEN” do upraw wysokich i grządek

II miejsce – „Szkółka Opatówek” Honorata i Mariusz Małoburscy za kolekcję klonów szczepionych

III miejsce – Ogrodnictwo A.L. Gulczyński za graba odmiany Pendula prowadzonego w formie fontanny

Wyróżnienie – „Ogrody Praszka” Sławomir Jasiński za sosnę bośniacką „Satelit”

Wyróżnienie – TOKO ENERGO - za wkręt do ziemi; montaż bezbetonowy

 

  1. Na najciekawszą aranżację stoiska targowego

I miejsce – Zakład Usług Metalowych „HULAK” Kowalstwo Artystyczne

II miejsce – MG STIGA kompleksowe rozwiązania dla ogrodów

III miejsce –DELIS Artur Ferenc

Wyróżnienie – F.H.U ŚWIAT KAMIENIA – Monika Kania

Wyróżnienie – P.P.H. MALARA

WP

Fot: M. Bartkowiak

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe