×

Koszykówka: Bez pomysłu na grę. Porażka z Anwilem

• 28.04.2019, 19:32
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego koszykarze Arged BM Slam Stal przegrali z Anwilem Włocławek i w rundzie play off wystartują z piątego miejsca. Jeśli w kolejnych meczach przeciwko Anwilowi zagrają podobnie, to mogą zapomnieć w tym sezonie o medalu.

Koszykarze Stali rozpoczęli mecz fatalnie. Po 3 minutach przegrywali 0:10 i w tym czasie nie rozegrali żadnej akcji pod kosz, a tylko uparcie rzucali za trzy punkty. Niestety, podopieczni Wojciecha Kamińskiego pudłowali na potęgę. Gra zmieniła się na lepsze, gdy pod koszem pojawił się Shaw King. Wówczas włocławianie już tak łatwo nie zdobywali punktów z pomalowanego, a do tego center Stali aktywnie walczył o zbiórki w ataku. Po 7 minutach ostrowianie przegrywali 11:17. Ostatecznie po pierwszej kwarcie tracili do Anwilu pięć ,,oczek’’ 15:20. Kolejne dwie kwarty nie wyglądały najlepiej dla Stali. Koszykarze z Ostrowa po 30 minutach gry trafili 4 razy za trzy na 23 próby. To dawało mizerną skuteczność 17 proc. W ostatniej odsłonie nie było nic lepiej.

Patrząc na grę ostrowian można było chwilami odnieść wrażenie, że zupełnie nie byli przygotowani przez trenera na akcje obronne Anwilu. Trudno było zrozumieć, dlaczego gdy na boisku był Mike Scott i Casper Ware, to piłkę przeprowadzał na połowę rywali Michał Chyliński. Także w obronie popełniali całą masę błędów. Niestety, trener Wojciech Kamiński nie miał pomysłu jak pokonać mistrzów Polski. Może w ostrowskim sztabie wydawało się, że pod nieobecność Josipa Sobina spotkanie wygra się samo.

Anwil Włocławek – Arged BM Slam Stal 84:78 (20:15, 20:21, 23:19, 21:23)

Stal: Ware 13, Żołnierewicz 12, Chyliński 10, Nowakowski 9, Scott 9, King 8, Kowalenko 7, Maraś 6, Szymkiewicz 4, Jaramaz 0, Kostrzewski 0,