Kalisz: Eko Jagiellończyk

  • 29.04.2019, 05:12
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Eko Jagiellończyk
,,Kodeks młodego ekologa" oraz własnoręcznie wykonane ekozabawki zaprezentowali w ratuszu uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej Jagiellończyk w Kaliszu. Prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu młodzi kaliszanie wręczyli petycję, w której proszę o dalsze zazielenianie miasta.

Klasa trzecia pod kierunkiem wychowawczyni Karoliny Wasilewskiej uczestniczy w projekcie "Klimatyczna klasa". Jest to projekt wieloetapowy mający na celu edukację w zakresie ochrony środowiska. Odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a nagrodą dla laureatów jest udział w zajęciach na jednym z uniwersytetów.
Uczniowie przynieśli prace plastyczne na temat ochrony środowiska, plakat informujący o tym, jak dbać o naturę na co dzień oraz ekozabawki, które wykonane zostały z takich przedmiotów, jak opakowania kartonowe, plastikowe butelki czy drewniane klamerki.
IC
Fot. Iwona Cieślak 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe