Powiat Ostrowski: Gminna droga z dotacją FOGR-u

  • 26.04.2019, 13:52
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gminna droga z dotacją FOGR-u
Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Pieniądze pochodzą z budżetu urzędu marszałkowskiego. Wójt gminy Piotr Kuroszczyk oraz Krzysztof Grabowski wicemarszałek wielkopolski podpisali w tej sprawie umowę.

Dzięki finansowemu wsparciu z FOGR-u asfaltową nawierzchnię zyska prawie kilometrowy odcinek drogi w Młynowie. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 140 tysięcy złotych. Pozostała część pochodzić będzie z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski. Do tej pory była to droga z tłucznia. Po zakończonej inwestycji, droga będzie miała cztery metry szerokości i asfaltową nawierzchnie.

- Jeśli tylko jest możliwość sięgamy po środki zewnętrzne. Dzięki nim udaje się zrealizować dużo więcej inwestycji. W ostatnich latach gmina niewątpliwie nabrała rozpędu. Termomodernizacje obiektów, budowa przedszkola, rozbudowa szkół czy budowa nowych dróg – to tylko niektóre inwestycje pokazujące, jak różne zadania udaje się nam realizować - mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

W ubiegłym roku także ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych udało się wybudować nowy odcinek drogi dojazdowej do pól w Gorzycach Wielkich, przy ul. Żwirowej oraz w Świeligowie. Przetarg na budowę odcinka w Młynowie zostanie ogłoszony wkrótce. Prace mają zakończyć się do jesieni.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe