Ostrów: Nietrzeźwy i bez prawa jazdy za kierownicą

  • 25.04.2019, 05:16
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nietrzeźwy i bez prawa jazdy za kierownicą
Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się 40-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę swojego auta. Podczas kontroli drogowej okazało się również, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

23 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 40-latek nie posiadał prawa jazdy. Podczas kontroli mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 40-latka ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. 24 kwietnia usłyszał zarzuty.
Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący ponoszą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe