×

Koszykówka: Spójnia pokonana. Tajemnicze zniknięcie Scotta

• 20.04.2019, 15:58
Koszykarze Arged BM Slam Stal pokonali Spójnię Stargard 88:79 i dzięki temu zachowali szanse na walkę z Anwilem o czwarte miejsce przed play off. Trudno je będzie jednak wywalczyć, gdyż ostrowainie nie zachwycili w meczu z beniaminkiem ekstraklasy, a Anwil Włocławek to jednak znacznie silniejszy rywal.

Ostrowianie szybko wyszli w Stargardzie na prowadzenie 7:2. Jednak gospodarze równie szybko odrobili straty i w 4 minucie wygrywali 12:11. W tym okresie gry spore kłopoty sprawiał koszykarzom Stali Piotr Pamuła, który zdobył 10 punktów. Gracze beniaminka łatwo zdobywali punkty, bo obrona BM Slam była dziurawa jak szwajcarski ser. Do tego w ataku wicemistrzowie Polski grali bardzo indywidualnie. W pierwszej kwarcie zaliczyli tylko dwie asysty. Ostrowianie nie straszyli także rzutami z dystansu. Na 7 prób trafili tylko raz, czyli zaliczyli fatalną skuteczność 14 proc. W pierwszej odsłonie przegrali także walkę na tablicach. W drugiej kwarcie wynik Stali trzymali gracze wysocy - King i Maraś - oraz Daniel Szmkiewicz, którego nawet na sekundę nie wpuścił na parkiet w meczu z Polskim Cukrem Toruń trener Wojciech Kamiński. Po kontuzji spore kłopoty z powrotem do wysokiej formy ma Michał Chyliński. Snajper BM Slam w pierwszej połowie oddał cztery rzuty z gry i nie trafił żadnego. Nie błyszczał w pierwszych 20 minutach także gwiazdor  Stali Casper Ware. który trafił tylko jeden rzut za trzy na cztery próby.
Po zmianie stron gracze z Ostrowa zabrali się do pracy i w 25 minucie prowadzili 58:48. Przebudził się Casper Ware, który zaczął nie tylko trafiać, ale uruchamiał swoimi podaniami także kolegów. Po 30 minutach Stal prowadziła 67:60 i korzystny wynik utrzymała do ostatniej syreny.
W meczu ze Spójnią w składzie drużyny BM Slam nie znalazł się Mike Scott. Klub nie raczył jednak poinformować dlaczego tak się stało. Nie wydał żadnego komunikatu w sprawie gracza. Przed meczem ze Spójnią  w klubowej telewizji BM Slam Stali pojawiła się tylko krótka informacja, że Mikea Scotta nie ma z drużyną i nie zagra w Stargardzie, a jego przyszłość ma się wyjaśnić w ciągu najbliższych dni. Natomiast w internecie, który huczy od plotek, pojawiła się informacja, że gracz został zawieszony w prawach zawodnika. Dlaczego? To pozostaje już słodką tajemnicą klubu.
BIN

Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów  79:88 (26:24, 19:20, 15:23, 19:21)
Stal: King 17, Ware 16, Jaramaz 11, Szymkiewicz 10, Maraś 9, Kostrzewski 8, Chyliński 6,Kowalenko 6, Nowakowski 3, Żołnierewicz 2, Łukasiak 0, Grudziński 0.