Powiat Ostrowski: Szkoła w Lamkach nabiera nowego oblicza

  • 19.04.2019, 06:11
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkoła w Lamkach nabiera nowego oblicza
Już wkrótce będziemy mogli podziwiać budynek w całej okazałości. Trwają prace termomodernizacyjne.

Gotowe są dwie z czterech ścian zewnętrznych. Kolorystyka budynku, dotąd w szarościach, teraz nabrała jasnych barw z elementami czerwieni. Nowych barw nabierze także sąsiadujące z budynkiem przedszkole. Przed szkołą zostanie zlikwidowane ogrodzenie, a znajdująca się tam zieleń przejdzie drobny „lifting”. Zmieni się także wejście do szkoły, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz szkoły. Prace idą pełną parą. Budowlańcy wiele zawdzięczają pogodzie, która była w tym roku dla nich łaskawa.

Do tej pory szkoła była ogrzewane piecem na miał. Dwa ogromne kotły c.o. zastąpią teraz piece na gaz ziemny. Dzięki takiemu rozwiązaniu szkoła będzie placówką energetycznie ekologicznie a także samowystarczalną. Piece gazowe zajmują zdecydowanie mniej miejsca w budynku, niż ogromne kotły. Nie będzie także trzeba składować miału.

W maju rozpocznie się montaż około 60 paneli fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną.

- To jedna z największych inwestycji oświatowych w Gminie Ostrów Wielkopolski. Realizowana dzięki środkom unijnym. Będzie nie tylko samowystarczalna energetycznie, ale także ekologiczna. W dzisiejszych czasach, kiedy tak dużo mówi się o smogu jest to wzorowe rozwiązanie – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Inwestycja kosztować będzie około dwa miliony złotych. 80 proc. tej kwoty to dofinansowanie w ramach ZIT-ów, z programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe