×

Koszykówka: Pierniki nie dały się skruszyć. Dotkliwa porażka BM Slam

• 17.04.2019, 23:00
Podopieczni Wojciecha Kamińskiego dotrzymali kroku rywalom przez osiem minut pierwszej kwarty. Później to gracze z Torunia rozdawali karty w Ostrowie i rozbili Arged BM Slam Stal 86:67.

To nie był dobry mecz w wykonaniu ostrowian. To był fatalny mecz. Po 20 minutach przegrywali już 32:45. A w statystyki było strach zaglądać. Gospodarze z gry mogli pochwalić się skutecznością 28 proc. przy 60 proc. gości. Za trzy ostrowianie trafiali ze skutecznością 21 proc., a torunianie 62 proc. Koszykarze Stali zdecydowanie przegrywali deskę, 13 zbiórek przy 20 zbiórkach rywali. Czy w tej sytuacji można się dziwić, że wicemistrzowie Polski po dwóch kwartach tracili do rywali już 13 punktów. Po zmianie stron nic w grze ostrowian się nie zmieniło. Nadal pudłowali na potęgę, nawet spod samego kosza.
Porażka ta nie zmienia nic w układzie tabeli. Można by przejść po tym laniu do porządku dziennego, bo przecież najważniejsze granie dopiero przed Stalą, runda play off. Problem tylko w tym, że z drużynami z czołówki zespół BM Slam wygrał tylko raz ze Stelmetem Zielona Góra 81:72 i to na początku sezonu. Później były już tylko porażki: z Arką 73:86 i 65:75, Polskim Cukrem Toruń 70:87 i 67:86 oraz z Anwilem Włocławek 73:80 i Stelmetem 76:83. Wyniki te nie wywołują wielkiego optymizmu przed walką o medale.
BIN
Arged BM Slam Stal Ostrów - Polski Cukier Toruń 67:86 (17:22, 15:23, 16:16, 19:25)
BM Slam: King 14, Ware 10, Nowakowski 8, Jaramaz 8, Kostrzewski 7, Maraś 5, Żołnierewicz 5, Chyliński 4, Scott 4, Łukasiak 2, Kowalenko 0.