Kalisz: Przy wspólnym stole

  • 19.04.2019, 04:37
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Przy wspólnym stole
W przedświąteczną sobotę, na Głównym Rynku, odbędzie się Kaliska Wielkanoc. Do udziału i spotkania się przy wspólnym stole zapraszamy wszystkich kaliszan. Nie zabraknie żurku, potraw z jaj i wędlin. Z uczestnikami śniadania spotkają się Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza i Edward Janiak, Biskup Kaliski.

Na Kaliską Wielkanoc, w Wielką Sobotę 20 kwietnia, zapraszają prezydent Kalisza wraz z Caritas Diecezji Kaliskiej oraz Ośrodkiem Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Na świąteczne dni prognozowana jest słoneczna pogoda. Spotkanie odbędzie się więc na Głównym Rynku - przed ratuszem oraz w Sali Recepcyjnej, w godzinach od 11.00 do 13.00.

- Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą choć na chwilę zatrzymać się w przedświątecznej gorączce, zasiąść przy wspólnym stole, zjeść posiłek, porozmawiać – mówi Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza. - Jest to spotkanie otwarte, dla wszystkich kaliszan. Ma łączyć, a nie dzielić. Jeśli będą wśród nas osoby, które są samotne lub których nie stać na przygotowanie świątecznego posiłku, to tym bardziej to dla nas ważne, że możemy je wesprzeć.

Jednocześnie organizatorzy apelują, by uszanować prywatność osób uczestniczących w śniadaniu.

- Pamiętajmy, że liczy się fakt spotkania, rozmowa, poczucie wspólnoty i wzajemnego szacunku osób uczestniczących w śniadaniu - dodaje wiceprezydent Mateusz Podsadny.

 

IC

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe