Powiat Kaliski: 220 tancerzy wystąpiło w Liskowie

  • 18.04.2019, 05:32
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: 220 tancerzy wystąpiło w Liskowie
220 tancerzy reprezentujących 14 zespołów wzięło udział w XV Powiatowym Przeglądzie Formacji Tanecznych, który odbył się w Liskowie.

Licznie zgromadzona publiczność oraz jury w składzie: Ewa Paczkowska, Teresa Neugebauer oraz Tobiasz Uniejewski podziwiała wyjątkowe umiejętności taneczne młodych mieszkańców powiatu kaliskiego. Tradycyjnie już, organizatorami imprezy był powiat kaliski reprezentowany przez starostę Krzysztofa Nosala oraz gmina Lisków reprezentowana przez Marię Krawiec wójta gminy.

 

Przegląd Formacji Tanecznych swoją obecnością zaszczycili także radni powiatowi: Alicja Łuczak i Wincenty Nowak, Józef Miklas - przewodniczący Rady Gminy Lisków, Karol Matczak – zastępca wójta gminy Koźminek, Bożena Humelt - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Elżbieta Aleksander- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie, Mieczysława Jaskuła – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku, Tadeusz Maciejewski – prezes Rady Powiatowej Sołtysów.

 

Występy 14 zespołów z terenu powiatu kaliskiego oceniało zacne jury:

 

- Ewa Paczkowska (Przewodnicząca jury) – wieloletni nauczyciel tańca i choreograf, od lat związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu. Absolwentka kierunku „Choreografia” na Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

- Teresa Neugebauer – występuje na scenie od 10 roku życia w tańcach ludowych. Po osiągnięciu IV stopnia i otrzymania dyplomu oraz odznaki na poziomie "ZŁOTO" przyznanej przez Polskie Zawodowe Stowarzyszenie Taneczne Pani Teresa pogłębia swoją wiedzę nie tylko w zakresie tańca towarzyskiego, ale również jako choreograf i trener. Od roku 2012 związana ze Studiem Tańca Ostrów Dance Academy.

 

- Tobiasz Uniejewski – tancerz tańca towarzyskiego, finalista mistrzostw świata, mistrz polski, triumfator wielu prestiżowych turniejów w kraju i za granicą. Od kilku lat jest trenerem tańca towarzyskiego, a także certyfikowanym instruktorem i sędzią. Pan Tobiasz posiada również wykształcenie pedagogiczne

 

Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia niżej wymienionym zespołom: w grupie wiekowej szkół podstawowych klasy I – III - w kategorii tanecznej: inne propozycje taneczne: 1. Promyczki Junior – Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie, 2. Mażoretki – Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Zbiersku; kategorii tanecznej: aerobic i disco dance: 1. Słoneczka – Szkoła Podstawowa w Koźminku, 2. Promyczki Mini – Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie.

 

W grupie wiekowej szkół podstawowych i gimnazjum klasy IV – VIII - w kategorii tanecznej: inne propozycje taneczne: 1. CDN MINI 2 – Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku, 2. Promyczki – Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie, 3. Promyczki II – Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie oraz wyróżnienia: BEAT SKŁAD – Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach i CDN – Szkoła Podstawowa w Opatówku; w kategorii tanecznej: mażoretki: 1. Mażoretki „Wiwat” (Grupa Starsza) – Zespół Szkół w Żelazkowie - Szkoła Podstawowa, 2. Mażoretki „Wiwat”- Zespół Szkół w Żelazkowie - Szkoła Podstawowa oraz wyróżnienia: Finezja – Szkoła Podstawowa w Koźminku, Mażoretki – Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Zbiersku

 

W grupie wiekowej szkół ponadgimnazjalnych - w kategorii tanecznej: inne propozycje taneczne: wyróżnienie: CDN- Junior – Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku.

 

AF

Fot. Agnieszka Forster

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe