Powiat Kaliski: Radni powiatowi rozmawiali o przyszłości kolejki wąskotorowej

  • 17.04.2019, 12:36
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Radni powiatowi rozmawiali o przyszłości kolejki wąskotorowej
Radni powiatowi uczestniczyli w wyjazdowym posiedzeniu Komisji Infrastruktury i Porządku Publicznego połączone z przejazdem kolejką wąskotorową na trasie Zbiersk – Żelazków – Zbiersk.

W posiedzeniu komisji, które  udział wzięli: starosta kaliski – Krzysztof Nosal, zastępca wójta Gminy Żelazków – Anna Sar, radni powiatu kaliskiego, pracownicy starostwa powiatowego w Kaliszu, przedstawiciele SKPL Infrastruktura i Linie Kolejowe Sp.zo.o. w składzie: prezes zarządu – Andrzej Muchlewicz, wiceprezes zarządu – Robert Matczak i członek zarządu – Tomasz Strapagiel  oraz przedstawicielka Urzędu Gminy i Miasta Stawiszyn – Angelika Bąk.Tematem przewodnim spotkania były rozmowy z przedstawicielami Stowarzyszenia Kolejowych Przewozów Lokalnych o przyszłości i rozwoju kolejki na terenie powiatu kaliskiego. Temat kolejki wąskotorowej wielokrotnie był przedmiotem obrad Sesji Rady Powiatu Kaliskiego i poszczególnych komisji.

- W zeszłym roku udało się nam porozumieć z władzami powiatu  w kwestii współpracy publiczno – prywatnej. Udało się przeprowadzić naprawę torowiska w miejscowości Złotniki. Na ten rok mamy ambitny plan, aby pociągi turystyczne dojeżdżały do miejscowości Żelazków. Walczymy o rządowy program dla prywatnych zarządców na utrzymanie infrastruktury. Przyszłość turystyki, którą obserwujemy w krajach zachodnich to jest parowóz. Zdarza się, że Urząd Marszałkowski daje w depozyt swoje elementy muzealne. Chcielibyśmy pozyskać parowóz z Sochaczewa, który na pewno byłby dużą atrakcją i przyciągnąłby większą liczbę turystów - mówi Tomasza Strapagiela członek zarządu SKPL Infrastruktura i Linie Kolejowe  

Starosta kaliski Krzysztof Nosal zadeklarował ze swojej strony pomoc w tej sprawie.

DK
Fot. W. Przybylska

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe