Powiat Ostrowski: Pierwsza w tym roku zbiórka krwi w Raszkowie

  • 18.04.2019, 04:28
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pierwsza w tym roku zbiórka krwi w Raszkowie
Na parkingu przy ulicy Kościelnej stanął mobilny punkt zbiórki krwi. Pierwsi chętni krwiodawcy pojawili się już przed godzina 10-tą. Mimo, że planowano akcję do godziny 14-tej ze względu na duże zainteresowanie zakończono ją dopiero o godz. 16-tej.

W kwietniowej akcji wzięły udział 64 osoby, krew oddało 60 osób, tylko w czterech przypadkach było to niemożliwe.

- Dzięki ofiarności mieszkańców naszej gminy zebrano 27 litrów krwi – mówił organizator akcji Edmund Banachowicz. – Dziękuję, że tak liczny udział w naszej akcji.

Honorowy patronat nad akcją objął burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.

Przypominamy, że krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba, w wieku od 18 do 60 lat. Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek. W ciągu 24 godzin przed oddaniem nie należy spożywać alkoholu. Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia!

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe