Kalisz: Pamięć o Katyniu trwa

  • 16.04.2019, 11:34
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Pamięć o Katyniu trwa
W Kaliszu uroczystości z okazji 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Kwiaty w imieniu władz i mieszkańców miasta złożyli pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie prezydent Krystian Kinastowski i Janusz Pęcherz – przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

Zbrodnia Katyńska z wiosny 1940 roku była głęboką raną w historii Polski. Przypomniał o tym prezydent Krystian Kinastowski podczas swojego przemówienia.

- Katyń. Charków. Miednoje. Tysiące Polaków, jeńców przebywających w obozach NKWD, zostało zamordowanych. Zginęła elita narodu. Nie odwrócimy historii, nie wrócimy im życia. Ale musimy o nich pamiętać. Podczas dzisiejszej uroczystości wspominamy tych ludzi, którzy stracili życie dla Ojczyzny. Ale o zbrodni katyńskiej trzeba mówić nie tylko podczas kwietniowej rocznicy. Jest to naszą powinnością, jako Polaków, jako patriotów. To jest nasza historia i musimy ją znać – mówił podczas sobotnich obchodów Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

Złożenie kwiatów w Ogrójcu oo. Jezuitów poprzedziła msza święta w sanktuarium św. Józefa.
JK

Fot. Iwona Cieślak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe