Kalisz: Dzielnicowi odwiedzili najmłodszych

  • 16.04.2019, 06:01
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Dzielnicowi odwiedzili najmłodszych
Jak wygląda praca policjanta? Czym zajmuje się dzielnicowy? Kto to jest przewodnik psa służbowego? Kto może zostać policjantem? Na te i inne pytania odpowiadali dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej „Jagiellończyk” w Kaliszu oraz Publicznego Przedszkola im. Krasnala Hałabały.

Policjanci chętnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu kaliskiego. Odwiedzają szkoły i przedszkola, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej pracy. Najważniejszym aspektem tego typu spotkań jest kreowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz policjanta, postrzeganego jako przyjaciela dziecka i osoby godnej zaufania.
Ostatnie z tego typu spotkania odbyły się się w Szkole Podstawowej „Jagiellończyk” w Kaliszu oraz Publicznym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały. Wizyty rozpoczęły się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Dzielnicowi omówili zasady ruchu pieszych i pojazdów, dzieci dowiedziały się również dlaczego jadąc samochodem zawsze muszą znajdować się w specjalnych, dostosowanych do wieku fotelikach. Przypomnieli również numery telefonów alarmowych i powiedzieli w jakich przypadkach można z nich korzystać.
Największa atrakcją dla maluchów była wizyta przewodnika psa służbowego z kaliskiej komendy wraz ze swym czworonożnym podopiecznym - Loganem. Policjantka specjalnie dla maluchów przygotowała pokaz tresury psa oraz opowiedział dzieciom na czym polega jej codzienna praca.
Oczywiście podczas spotkań nie zabrakło chętnych do przymierzenia elementów policyjnego umundurowania. Każdy chętny mógł przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę odblaskową, aby poczuć się jak prawdziwy stróż prawa.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe