Ostrów: W nagrodę do Paryża

  • 15.04.2019, 05:45
  • Ryszard Binczak
Ostrów: W nagrodę do Paryża
Kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie. Zaprezentowali swój pomysł na innowację dla branży kurierskiej i wygrali! W nagrodę jadą Do Paryża!

Zespół: Fixbox w składzie: Bogumił Skoczylas, Bartek Trusiński, Julia Nowaczyk, Klaudia Filipowicz mieli pomysł na innowację dla branży kurierskiej i wygrali w ogólnopolskim konkursie DPD Startup Contest. DPD Startup Contest – Konkurs dla Startupów na innowacyjne pomysły dla branży KEP (szeroko rozumiana branża przesyłek kurierskich). Głowna nagroda,  to 10 tys. zł i wyjazd na Targi VIVATECH w Paryżu.
- Fixbox to rewolucyjny system łączący ze sobą konsumentów i firmy serwisujące za pomocą kurierów i administratorów. Dzięki niemu i połączonymi z nimi aplikacjami można naprawiać urządzenia szybciej, taniej, wygodniej i zdrowiej dla środowiska. Ten system wykorzystuje najnowsze technologie, aby w sposób efektywny i bezpieczny zapewnić komfort użytkownikom i pomóc im, gdy zepsują się ich urządzenia” - opowiada Bogumił Skoczylas  jeden z twórców systemu.
Uczniowie przygotowali cały system informatyczny oraz prezentację projektu i dokumentację w języku angielskim, co było wymogiem udziału w konkursie. Opiekunami naukowymi uczniów byli: dr Paweł Sobczak i mgr inż. Wojciech Krawczyk 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe