×

Koszykówka: Caper Ware bohaterem Stali. Wygrana w Sopocie

• 13.04.2019, 14:31
Arged BM Slam Stal pokonał Trefl Sopot 96:93, a bohaterem ostrowian był Casper Ware, który w ostatniej odsłonie trzymał wynik i w sumie zdobył 34 punkty.

Ostrowianie rozpoczęli mecz w Sopocie od szybkiego prowadzenia 7:0. Można śmiało powiedzieć, że od samego początku mieli ten pojedynek pod kontrolą. W 7 minucie wygrywali 23:15 i wydawało się, że już w pierwszej odsłonie odjadą rywalom. Stało się jednak inaczej. Łatwe prowadzenie trochę uśpiło ostrowian i po 10 minutach na tablicy wyników był remis 25:25. W drugiej kwarcie podopieczni Wojciecha Kamińskiego nadal na wiele pozwalali rywalom. Obrona Stali daleka była od ideału. Ale koszykarze z Ostrowa mogli sobie na to pozwolić, bo swoje robili w ataku i po 20 minutach prowadzili 53:49.

Po przerwie gracze Stali pozwolili, by gospodarze wyszli nawet na prowadzenie 56:54. Ta ospałość i niemoc w poczynaniach graczy BM Slam widoczna była do samego końca trzeciej kwarty. Pozwolili, by sopocianie zbudowali sobie w 29 minucie osiem punktów przewagi 62:70. O tym jak wyglądała gra wicemistrzów Polski najlepiej świadczy wynik tej odsłony przegranej aż 12:21. W 36 minucie Stal doprowadziła do remisu 83:83. Do ostatnich sekund ważyły się losy tego spotkania, a wszystko dlatego, że ostrowianie grali bardzo beztrosko i tracili piłki mając w ataku przewagę 2:1. Mimo tych wielu błędów ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Wojciecha Kamińskiego 96:93.