Ostrów: Złote Pióro dla uczennicy III LO

  • 13.04.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Złote Pióro dla uczennicy III LO
Kinga Marciniak z klasy 3a SGH III LO w Ostrowie Wielkopolskim zajęła pierwsze miejsce w dyktandzie o Złote Pióro Rektora Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

 5 kwietnia 2019 roku odbyła się druga edycja konkursu, do którego przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci oraz wykładowcy akademiccy. Treść dyktanda przygotowali członkowie redakcji magazynu „Żebyś Wiedział” WSB w Poznaniu. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się poprawną polszczyzną i szczególną wiedzą z zakresu ortografii i interpunkcji.
Celem dyktanda była promocja języka polskiego i wzmacnianie zainteresowań nad poprawnością językową. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego wchodzili pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Bankowej. Jury odkodowało wyłącznie zwycięskie prace.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe