Tenis stołowy: Trening z mistrzem!

  • 11.04.2019, 14:11
  • Ryszard Binczak
Tenis stołowy: Trening z mistrzem!
Jeden z najlepszych tenisistów stołowych w Polsce Wang Zeng Yi, pseudonim ,,Wandzi'' rozpoczął współpracę z Ludowym Klubem Sportowym Orzeł Wysocko Wielkie!

Wang Zeng Yi - reprezentant Polski w tenisie stołowym, pseudonim  "Wandzi" został uznany za najlepszego zawodnika sezonu 2016/17 Superligi tenisistów stołowych podczas gali "Diamentowa Rakietka". Urodzony w 1983 roku w Tiencinie zawodnik przyjechał do Polski w wieku 18 lat, a od 2004 był członkiem polskiej kadry narodowej i olimpijskiej. W 2013 roku w parze z reprezentującym Chorwację Tanem Ruiwu zdobył złoty medal mistrzostw Europy w deblu, a cztery lata wcześniej razem z Lucjanem Błaszczykiem zostali wicemistrzami Starego Kontynentu.


Pierwszy trening z mistrzem, dzieci mają już za sobą. Z wielkim skupieniem słuchały rad trenera. Przez trzy godziny, dwie grupy szkoleniowe pilnie uczestniczyły w zajęciach. Władze klubu podkreślają, że chcą systematycznie podnosić poziom szkolenia, stąd ta współpraca. Ten najwyżej sklasyfikowany w światowym rankingu polski pingpongista (58. miejsce) będzie  dojeżdżał do Wtórku na zajęcia treningowe z dziećmi. W kwietniu odbędzie aż 6 takich spotkań! Jednocześnie klub podkreśla ogromną rolę dotychczasowego trenera Małgorzaty Dudzińskiej. To dzięki jej ogromnemu doświadczeniu i talentowi trenerskiemu Akademia odnosi sukcesy w tenisie stołowym. Klub, już wkrótce planuje utworzyć kolejną grupę, dlatego zachęca szczególnie dzieci w wieku 7 – 10 lat, do udziału w treningach w nowej grupie szkoleniowej.


W październiku 2018 roku Ludowy Klub Sportowy Orzeł znalazł się w Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego. Tym samym dołączył do grona 70 klubów z całej Polski, które spotkało takie wyróżnienie. Program "Pingpongowe Marzenia z PSE" to unikatowy cykl zajęć pozalekcyjnych skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jego ideą jest rozwijanie talentów sportowych młodych tenisistów stołowych, którzy są nadzieją na sukcesy Polski na arenie europejskiej i światowej.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe