×

Powiat Ostrowski: Staże zawodowe w Niemczech i Wielkiej Brytanii

  • 11.04.2019, 04:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Staże zawodowe  w Niemczech i Wielkiej Brytanii
16 uczniów Zespołu Szkół Usługowych z Ostrowa Wielkopolskiego, rozpoczęło swoje staże zawodowe w angielskich restauracjach i hotelach w Bristolu. Druga grupa 10 uczniów tej samej szkoły rozpoczęła swój staż w pracowniach zawodowych niemieckiego centrum kształcenia zawodowego, w miejscowości Rohr.

Pobyt uczniów w Niemczech i Wielkiej Brytanii jest możliwy dzięki realizowanemu projektowi pn.: ,,Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, a współfinansowany jest Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość pozyskanego dofinansowania na realizację działania to 570 757 złotych.
Celem projektu jest internacjonalizacja działań edukacyjnych szkoły, w formie doskonalenia umiejętności zawodowych uczniów i nauczycieli w wymiarze krajowym i międzynarodowym.  
 Działania projektowe umożliwiły zrealizowanie staży zawodowych dla 32 uczniów w Bristolu w Wielkiej Brytanii, 21 uczniów oraz 12 nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu w Rohr w Niemczech oraz 10 nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu w Raahe we Finalndii. Staże zawodowe grupy 26 uczniów ZSU w Wielkiej Brytanii i Niemczech są już ostatnie w ramach projektu, który to realizowany jest we współpracy z Referatem Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe