×

Powiat Ostrowski: Targi w Przygodzicach

  • 11.04.2019, 05:12
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Targi w Przygodzicach
Kilka tysięcy gości corocznie odwiedza Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach. Organizatorami imprezy tradycyjnie są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice. Partnerem tegorocznych targów jest Wielkopolska Izba Rolnicza.

Komisarzem tegorocznej wystawy, która odbędzie się 28 kwietnia, jest Dariusz Sosiński. Corocznie wystawia się w Przygodzicach około 150 wystawców, którzy przedstawiają szeroką ofertę maszyn rolniczych, pasz, nawozów, środków ochrony roślin, drzew, krzewów i kwiatów. Zdarzają się także perełki np. wyroby z wikliny, drewna i rękodzieło. Smakosze zaś mogą zakosztować tradycyjnych miodów, pieczywa oraz wędlin.


Największym zainteresowaniem cieszą się zwykle artykuły ogrodnicze i niezliczone gatunki roślin ozdobnych. Jest to często główny cel odwiedzin zainteresowanych, niektórzy czekają cały rok aby nabyć drzewa, krzewy, kwiaty do swoich ogrodów.

Tegoroczne jubileuszowe Targi uświetnią również występy zespołów ludowych. Organizatorzy zapewniają także, że jak co roku zostanie zorganizowana loteria fantowa z cennymi nagrodami. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe