Ostrów: Poznajemy kraje anglojęzyczne

  • 11.04.2019, 04:55
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Poznajemy kraje anglojęzyczne
Kolejny raz w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku przypadła już IV edycja tego konkursu, który zgromadził wielu uczniów z ostrowskich szkół średnich.

Idea konkursu jest popularyzacja wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz pogłębianie wiedzy, którą uczniowie zdobywają w szkołach ucząc się zarówno języka angielskiego jak i geografii, historii czy wiedzy o społeczeństwie.
Nad jego sprawnym przebiegiem całej imprezy czuwały: Ewelina Ludwiczak, Magdalena Droszcz i Agnieszka Szczepańska. Konkurs wiedzy miał dwa etapy: pisemny w formie testu oraz ustny dla najlepszej 10-tki. Młodzież wykazała się szeroką wiedzą z dziedzin historii, geografii, kultury czy zwyczajów i świąt charakterystycznych dla krajów anglojęzycznych. Podczas trwającego konkursu dla nauczycieli – opiekunów zorganizowane zostało szkolenie przeprowadzone przez Dorotę Wysz z wydawnictwa Macmillan. W trakcie oczekiwana na wyniki pierwszego etapu uczniowie mogli zobaczyć przedstawienie nawiązujące do czasów walki o prawa kobiet w USA.
Laureatami IV edycji konkursu zostali: 1. Jakub Barczyński z Zespół Szkół Technicznych,  2. Jakub Malarczyk z Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej, 3 Szymon Strach z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe