Ostrów: Startuje modernizacja amfiteatru

  • 10.04.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Startuje modernizacja amfiteatru
W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na wykonanie prac budowlanych związanych z modernizacją miejskiego amfiteatru. Inwestycję tę realizować będzie ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego, a wartość prac to 1 581 522 zł.

Już niebawem plac budowy zostanie ogrodzony i ruszą pierwsze prace. Nadzór nad nimi sprawował będzie Zakład Inwestycji Budownictwa Ogólnego Karol Tomicki, który złożył najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez miasto przetargu. Jej wartość to 14 000 zł.
Inwestycja ta to część ogromnego – wartego ponad 11 milionów złotych – zadania, na które Ostrów pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości prawie 9 milionów złotych.
- Projekt obejmuje trwający remont budynku sali sesyjnej, modernizację Ogródków Jordanowskich, rewitalizację ciągu ulic w centrum miasta oraz właśnie modernizację Amfiteatru Miejskiego. Już od jakiegoś czasu chciałam, by miejsce to było swoistą perełką Ostrowa – kameralny punkt, gdzie odbywają się spotkania typu: śniadania i popołudnia z muzyką itp. Marzę o tym, żeby park stał się miejscem, gdzie w sobotę i niedzielę można rozłożyć  koc, zjeść posiłek i posłuchać muzyki – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Obecnie obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym. Zniszczona scena oraz ławki bez oparć nie pozwalają na organizację tego typu wydarzeń.
- Scena będzie powiększona, zamontowane zostanie zadaszenie, a widownię wyposażymy w wygodne siedziska, dzięki czemu zyskamy o 60 miejsc więcej, niż było do tej pory. Obiekt zostanie też całkowicie dostosowany do osób niepełnosprawnych – wymienia prezydent.
Przy amfiteatrze powstanie budynek wyposażony w toalety. W sąsiedztwie znajdą się również dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi i korytarzy umożliwi poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.
– Ta modernizacja nada mu drugie życie. Powstanie tutaj nowoczesny obiekt, który pozwoli na organizowanie imprez i koncertów plenerowych, a Park Miejski ożyje muzyką i ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi – zapewnia Beata Klimek.
Termin zakończenia inwestycji to maj przyszłego roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe