Ostrów: Komputery dla zawodowców

  • 09.04.2019, 11:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Komputery dla zawodowców
Ponad 40 zestawów komputerowych przeznaczonych do nauki zawodu otrzymały trzy szkoły prowadzone przez powiat ostrowski. Symboliczne przekazanie odbyło się w Zespole Szkół Technicznych.

Uroczystego przecięcia wstęgi w nowo wyposażonej pracowni dokonali: Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Paweł Rajski starosta ostrowski oraz Przemysław Bluz przewodniczący Rady Rodziców.
Zestawy komputerowe zakupione zostały ze środków w  ramach projekt „Czas Zawodowców BIS  - zawodowa Wielkopolska’’. Został on uruchomiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i będzie realizowany do końca 2022 roku przez samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską we współpracy z zainteresowanymi pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo.
Przedmiotem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Wielkopolsce w aspekcie lepszego dostosowania kompetencji uczniów do potrzeb rynku pracy oraz podniesie kompetencji nauczycieli. W ramach projekty doposażonych zostanie 46 szkół oraz 4 wielkopolskie samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego. Wśród nich znalazły się cztery placówki z Ostrowa, w tym trzy szkoły prowadzone przez powiat ostrowski oraz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego (dawne studium medyczne).
Zespół Szkół Technicznych otrzymał 15 komputerów stacjonarnych wraz z monitorami i pakietem biurowym w ramach doposażenia pracowni aplikacji internetowych kształcących w zwodzie technik informatyk o wartości ok. 50 tys. zł. Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał 10 komputerów stacjonarnych wraz z monitorami i pakietem biurowym, 1 laptop w ramach doposażenia pracowni budowlanej kształcącej w zawodzie technik budownictwa o wartości ok. 40 tys. zł. Zespół Szkół Ekonomicznych otrzymał 16 komputerów stacjonarnych wraz z monitorami i pakietem biurowym w ramach doposażenia pracowni gospodarki materiałowej kształcącej w zawodzie technik logistyk o wartości ok. 60 tys. zł.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe