Powiat Ostrowski: Wiodą prym

  • 10.04.2019, 05:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wiodą prym
83. uczniów ze szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Przygodzice, otrzymało naukowe i sportowe stypendia wójta. Wręczył je już po raz piętnasty Krzysztof Rasiak, a wraz z nim przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak.

Na najwyższą średnią ocen - 6.0. zapracował już po raz kolejny Mikołaj Cieśliński, a także Wiktoria Glaza (5,8) - oboje ze Szkoły Podstawowej w Czarnymlesie. Średnią 5.5 za wyniki w nauce i sporcie uzyskał z kolei Maciej Siedlecki ze SP w Jankowie Przygodzkim, a także Amelia Matysiak i Oliwia Kubik (obydwie 5,7) ze SP w Dębnicy.

- Chciałbym Wam podziękować za codzienny trud przekuty w uczniowski sukces - mówił do prymusów wójt Krzysztof Rasiak. - Gratuluję i życzę, abyście na tym nie poprzestali, bo wszyscy jesteście wizytówką naszej gminnej edukacji.

Gratulacje i podziękowania prymusom, nauczycielom i rodzicom złożyła także przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak.

W tej edycji nagrodami wyróżniono prymusów ze wzorowym zachowaniem i średnią ocen minimum 5.3 w szkole podstawowej lub 5.2 w gimnazjum bądź zajęli pozycje medalowe w zawodach i konkursach na szczeblu co najmniej wojewódzkim. W siedmiu szkołach podstawowych w gminie Przygodzice kształci się obecnie 1127. uczniów.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe