Powiat Kaliski: Akcja „Biegiem po pomoc dla Edyty” zakończona

  • 09.04.2019, 05:45
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Akcja „Biegiem po pomoc dla Edyty” zakończona
Zakończyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Biegiem po pomoc dla Edyty”. Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli zebrało 22.293,54 zł, pieniądze trafiły na rehabilitację dla biegaczki, dziennikarki i policjantki Edyty Marciniak. Starosta kaliski Krzysztof Nosal wręczył symboliczny czek dla Edi.

Kiedy 5 października 2018 roku doszło do tragicznego wypadku biegaczki Edyty Marciniak, wystarczyło kilka godzin by podjąć decyzję o organizacji zbiórki, jaka przeprowadziło Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu i wielu życzliwych wolontariuszy. Pieniądze trafiły do Edyty. Zbiorka zakończyła się 31 marca kwotą 22.293,54 zł. Pieniądze przekazał starosta kaliski Krzysztof Nosal i prezes Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej Wioletta Przybylska wraz z zaangażowanymi członkami Stowarzyszenia Martą Wolarz i Natalią Pleśnierowicz. Kilkaset osób wsparło swoją pomocą Edytę, która w Budapeszcie została potrącona przez samochód podczas treningu biegowego. Ciągle wraca do zdrowia, czeka ją jeszcze operacja wiązadeł w kolanie.

- Dziękuję za wszelką pomoc, wielu ludzi ten czas obdarowało mnie swoją pomocą i wsparciem. To jest bezcenne. Dziękuję za okazane serce, nieodzowne wsparcie i ogromne zaangażowanie w „biegową pomoc” dla mnie dzięki czemu – jestem! Mogę chodzić i działać … sięgać gwiazd - mówiła Edyta Marcinak.

Starosta Krzysztof Nosal pogratulował samodyscypliny w powrocie do zdrowia i wielkiej pogody ducha po tak trudnych przeżyciach i w imieniu organizatorów zbiórki wręczył symboliczny czek z zebrana kwotą.

WP

Fot. A. Foster

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe