×

Koszykówka: King Scott

• 6.04.2019, 21:46 (aktualizacja 08.04.2019 20:51)
Koszykarze Arged BM Slam Stal Ostrów pokonali Kinga Szczecin 92:70, a prawdziwą gwiazdą tego spotkania był Mike Scott, który zdobył aż 29 punktów na rewelacyjnej skuteczności rzutów z gry - 62,5 proc.

Ostrowianie byli zdecydowanymi faworytami w tym spotkaniu i z roli tej wywiązali się bardzo dobrze. Spotkanie rozpoczęli spokojnie, może nawet zbyt spokojnie i dzięki temu w 8 minucie to goście prowadzili 18:13. Jednak jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty zdołali zmniejszyć straty do jednego punkty - 20:21. W drugiej odsłonie szybko zbudowali sobie dziesięć punktów przewagi - 33:23. Ostatecznie po 20 minutach podopieczni Wojciecha Kamińskiego wygrywali 47:38. Trzecia kwarta była wyrównana, a w ostatniej gospodarze zagrali koncertowo, wygrali tę część spotkania 28:14, a cały mecz 92:70.
Bohaterem tego meczy był Mike Scott, którego dziennikarze - w tym niżej podpisany - już dawno wysyłali do domu. Amerykanin rządził i dzielił na parkiecie. Miał rewelacyjnie ustawiony ,,celownik'' - za dwa trafiał ze skutecznością 66,7 proc., a za trzy 61,5 proc. W sumie zdobył aż 29 punktów, do tego dorzucił 4 asysty i 2 przechwyty. Można śmiało powiedzieć, że zupełnie przyćmił Caspera Ware, który przyjechał do Ostrowa jako wielka gwiazda ligi australijskiej. Ale spokojnie, koszykarz ten pokazał kilka fajnych zagrań i na pewno w każdym kolejnym spotkaniu będzie coraz lepszy.