Ostrów: Radny skazany za pomówienie

  • 06.04.2019, 15:34
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Radny skazany za pomówienie
Jakub Paduch, ostrowski radny należący do Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrowie za pomówienie prezydent Beaty Klimek. Sąd wymierzył mu m.in. karę grzywny i podanie wyroku do publicznej wiadomości.

W wyroku sądu można m.in. przeczytać: ,,7 maja 2019 roku oraz 8 maja 2016 roku na portali społecznościowym facebook.com publicznie pomówił Beatę Klimek w ten sposób, że przekazał oszczercze, nieprawdziwe i dyskredytujące ją informacje o tym, że jako fundator fundacji ,,Przyjazny Ostrów’’, ma zamiar i może w każdym czasie podjąć decyzję o likwidacji fundacji i zawłaszczyć na własny użytek pozostały po jej likwidacji majątek oraz, że dotacje przekazane fundacji m.in. z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego na realizację zadań z zakresu kultury i sztuki w roku 2016, po likwidacji fundacji zostaną przekazane na kampanię wyborczą Beaty Klimek.’’

Poza tym w w dalszej części wyroku można jeszcze przeczytać: ,, (…) że przed objęciem przez Beatę Klimek urzędu Prezydenta Miasta, głównym celem założonej przez nią fundacji było finansowanie jej kampanii wyborczej (…) za pieniądze Fundacji Beaty Klimek Przyjazny Ostrów wydawano w okresie kampanii wyborczej gazetkę wyborczą czyli postępowanie, które mogło narazić Beatę Klimek, jako Prezydenta Miasta Ostrowa, na utratę zaufania koniecznego dla zajmowanego przez nią stanowiska.’’

Sąd wymierzył radnemu Jakubowi Paduchowi karę grzywny w wysokości 2.400 złotych, podanie wyroku do publicznej wiadomości, orzekł również nawiązkę w kwocie 2000 złotych na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa w Ostrowie, a także zasądził na rzecz Beaty Klimek 1740 złotych tytułem zwrotu poniesionych wydatków.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 06.04.2019, 21:01
7 maja 2019 roku oraz 8 maja 2016 - czyli w przyszłości też...... ładne jaja
Danka
Danka 06.04.2019, 17:27
No cóż, jak się nie myśli co się mówi to teraz trzeba płacić. Brawo dla Pani Beaty.

Pozostałe