Powiat Kaliski: Gmina Opatówek daje przykład!

  • 09.04.2019, 05:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Gmina Opatówek daje przykład!
IV edycja akcji ,,Dajmy przykład - posprzątajmy Naszą Gminę" za nami!

Grupa ochotników zebrała się by wspólnie, pod patronatem burmistrza gminy Opatówek i Związku Komunalnego ,,Czyste Miasto, Czysta Gmina", zaangażować się w akcję sprzątania i zadbać o środowisko. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Opatówka oraz wolontariusze wraz z sołtys Opatówka oczyścili las wokół oczyszczalni ścieków oraz park w Opatówku. Na zakończenie akcji członkowie Towarzystwa Przyjaciół Opatówka posadzili w parku dwa symboliczne drzewa.


IV już edycja akcji została zorganizowana w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców gminy. Zarówno dzieci, jak i starsi uczestnicy sami zaproponowali by takie akcje powtarzać cyklicznie. Już teraz planowane są następne edycje, które zostaną przeprowadzone w poszczególnych sołectwach.

Najbliższa akcja już 13 kwietnia! Gmina Opatówek wspólnie z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego Kalisz-Miasto oraz kaliskim samorządem organizuje akcję sprzątania terenu przy zalewie w Szałem pn. ''Szałe? W porządku!''. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe