×

Powiat Ostrowski: Nagrody wójta za sportowe osiągnięcia

  • 07.04.2019, 08:00 (aktualizacja 07.04.2019, 21:26)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nagrody wójta za sportowe osiągnięcia
Siedmioro uzdolnionych sportowców otrzymało z rąk wójta gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku.

Okazją do wręczenia czeków i złożenia gratulacji była ostatnia sesja rady gminy. Tego typu nagrody przyznawane są raz w roku. Ich inicjatorem i pomysłodawcą jest wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
- Rozwój i wspieranie sportowych pasji, szczególnie młodych sportowców jest niezwykle ważne. W gminie Ostrów Wielkopolski nie brakuje wybitnie uzdolnionych uczniów, którzy zdobywają sportowe trofea na arenie nie tylko wojewódzkiej, ale także ogólnopolskiej i międzynarodowej. Poza sportowymi wynikami, są także bardzo dobrymi uczniami. Swoją postawą dają znakomity przykład kolegom i koleżankom. Mam nadzieję, że sportowe stypendium choć w części wynagrodzi ich ciężką pracę i będzie mobilizowało do osiągania kolejnych sportowych sukcesów. – mówi wójt Piotr Kuroszczyk.


By otrzymać finansowe wsparcie należy złożyć wniosek wraz z udokumentowaniem osiągnięć sportowych dziecka. Kryterium przyznania nagrody są wysokie wyniki w międzyszkolnym i krajowym współzawodnictwie sportowym.  W gronie wyróżnionych znaleźli się zawodnicy takich dyscyplin jak: taekwondo, piłka ręczna, ju-jitsu czy lekkoatletyka.Kwota sportowego stypendium, uzależniona jest od sportowych wyników. Uczniowie otrzymali od 400 złotych do 1200 złotych jednorazowej nagrody.Listy gratulacyjne wraz z czekiem wręczali uczniom wójt gminy Piotr Kuroszczyk oraz Piotr Śniegowski przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski.


 Wyróżnieni nagrodami wójta za sportowe osiągnięcia w 2018 roku:

 1.Julian Dudkowiak z Gorzyc Wielkich trenuje sztuki walki taekwondo, a od 2012 roku odnosi sukcesy zdobywając liczne medale na wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach. W ubiegłym roku zdobył m.in.: tytuł mistrza Polski w walkach, 2 brązowe medale na mistrzostwach Europy w Dubrowniku.Największym sukcesem Juliana jest powołanie do kadry Polski ( Kadra C Polskiej Federacji Taekwon-do w sezonie 2018./12019). Tym samym Julian będzie reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata w Rio de Janerio!  

2. Alan Ofierzyński z Gorzyc Wielkich jest zawodnikiem Klubu Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski. 10-letni Alan uprawia brazylijskie Ju-jitsu. W latach 2017-2018 zdobył m.in.: złoty medal  w formule U8 na Mistrzostwach Polski  BJJ Power Kids, III miejsce w kat. Gi Kids 7-9 years podczas IV Mistrzostw Europy  CB JJP w Luboniu.

3. Jędrzej Kowalski  z Lewkowa. 11 letni zawodnik Sportowego Klubu Taekwon – do Silla w Kaliszu. Posiada certyfikat zdanego egzaminu na 4 cup. W ubiegłym roku uczestniczył w wydarzeniach sportowych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając miejsca na podium. Do największych, ubiegłorocznych, sukcesów zaliczyć można m.in.: złoty medal w walce semi-hogo podczas Wielkopolskich Mistrzostw Mikołajkowych w Gostyniu, dwa złote i jeden srebrny medal w Mistrzostwach Polski Zachodniej ITF w Drezdenku, trzy złote medale oraz puchar dla najlepszego zawodnika w kat. kadetów w Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF w Będzinie, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Rankingowym Polish Open Cup w Dzierżoniowie.

4. Bartosz Losy z Sobótki uprawia lekką atletykę. Wśród sportowych sukcesów wymieniać należy: Mistrzostwa Polski U20 Toruń – Lekkoatletyczna sztafeta 4x100 m, podczas której Bartosz zdobył I miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski, sztafeta 4x400 m  - II miejsce i tytuł wicemistrza Polski, wielokrotny Mistrz Powiatu Ostrowskiego na 400 i 800m. Brązowy medalista województwa wielkopolskiego na 800m.

5. Łukasz Wołowicz z Wtórku jest zawodnikiem Klubu KPR „Ostrovia”. 17- latek od wielu lat uprawia piłkę ręczną wielokrotnie reprezentując Gminę Ostrów Wielkopolski i Powiat Ostrowski w Polsce. Występuje w zespole juniorów młodszych. W 2017 roku wraz z zespołem zajął IV miejsce w finale Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej w Kwidzynie. W 2018 roku zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa w piłce ręcznej chłopców w kat. junior młodszy wraz z reprezentacją województwa wielkopolskiego, której był kapitanem brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Katowicach.

6. Michał Kaniewski z Wtórku zawodnikiem Klubu KPR „Ostrovia”. Występuje w zespole juniorów młodszych. Michał powoływany jest także do kadry wojewódzkiej juniorów młodszych w piłce ręcznej. W 2017 roku wraz z zespołem zajął IV miejsce w finale Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej w Kwidzynie. W 2018 roku zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa w piłce ręcznej chłopców w kat. junior młodszy wraz z reprezentacją województwa wielkopolskiego, brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Katowicach.

7. Emilia Twardowska z Nowych Kamienic uprawia lekkoatletykę. Jest zawodniczką Klubu Stal LA w Ostrowie Wielkopolskim. W 2018 roku podczas ogólnopolskiego finału Nestle Cup w Warszawie zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż ustanawiając swój nowy rekord życiowy 160 cm, co plasuje ją na I miejscu w Polsce w swojej  kategorii wiekowej. Podczas 56. Biegu Republiki Ostrowskiej Emilia zajęła 3. Miejsce w biegu na 600m. w swojej kat. wiekowej, podczas wielomeczu lekkoatletycznego młodzików w listopadzie 2018 roku zajęła I miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 157 cm. Na swoim koncie ma wiele bardzo dobrych wyników, dzięki którym stawała na podium.

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe