Ostrów: Zagrali dla dzieci w ,,Słodkim Pojedynku''

  • 02.04.2019, 20:12 (aktualizacja 04.04.2019, 21:47)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zagrali dla dzieci w ,,Słodkim Pojedynku''
„Słodki Pojedynek'', to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Podczas akcji udało się zebrać 243 czekolady, 250 opakowań ciastek, 512 batonów, 117 opakowań żelek, 284 lizaków, 46 kg cukierków, 30 gier planszowych, 94 książki oraz 218 maskotki.

W ostatni a sobotę marca odbyła się kolejna akcja wolontariusze ze strony „Ostrów - lubimy pomagać”. Był to charytatywny turniej piłki siatkowej, którego celem było zebranie jak największej ilości słodyczy i pluszaków. Ostatecznie udało im się zebrać 243 czekolady, 250 opakowań ciastek, 512 batonów, 117 opakowania żelek, 284 lizaków, 46 kg cukierków, 30 gier planszowych, 94 książki oraz 218 maskotki. Dzięki temu można śmiało powiedzieć, że wygrali wszyscy uczestnicy tego turnieju oraz dzieci, do których trafią słodycze i pluszaki.
Natomiast na parkiecie najlepsza okazała się drużyna Policjantów, którzy zmierzyli się w finale z drużyną MatySport. Zawodnicy obu zespołów wspólnie zdecydowali, że słodycze powędrują do trzech instytucji: Szpitalika Dziecięcego, Domu Dziecka w Ostrzeszowie oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej „Boże Podwórko” w Ostrowie. Puchar dyrektora za największą ilość przyniesionych słodyczy zdobyła drużyna SOR-u. 
Podczas imprezy działała również strefa dziecka, gdzie odbywały się animacje, gry i zabawy. W przerwach pomiędzy meczami prezentowali się utalentowani artystycznie uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych oraz nasze wolontariuszki. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. To dużo dla nas znaczy. Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się pokazać wielkie serca naszych mieszkańców. Wszystkie zebrane rzeczy zostały już dostarczone do trzech instytucji, a my szykujemy się na kolejne wyjątkowe wydarzenie, o którym już niedługo się dowiecie - mówi jedna z wolontariuszek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe