Powiat Ostrowski: 200 lat dla pani Genowefy Sobczyk!

  • 03.04.2019, 10:00 (aktualizacja 04.04.2019, 21:46)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: 200 lat dla pani Genowefy Sobczyk!
Genowefa Sobczyk z Gorzyc Wielkich ma już za sobą 100 lat życia. Tak piękny jubileusz był okazją do złożenia życzeń i gratulacji.

Genowefę Sobczyk odwiedzili - Antoni Hadryś zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski oraz Henryk Kwiecień zastępca przewodniczącego Rady Gminy Ostrów Wielkopolski. Okazją do spotkania była rodzinna uroczystość zorganizowana specjalnie dla jubilatki. Świętowanie tak pięknego wieku rozpoczęło się od mszy świętej w gorzyckim kościele parafialnym.
- Życzymy tradycyjnych 200 lat. Z zazdrością patrzymy na osoby, które doczekały się tego pięknego, symbolicznego wieku. Pani Genowefa cieszy się bardzo dobrą kondycją fizyczną, ale także sprawnością umysłową. Cieszę się bardzo, że mogłem osobiście spotkać się z Panią Genowefą i wspólnie z wiceprzewodniczącym złożyć szczere życzenia oraz gratulacje, do których dołącza się oczywiście wójt gminy Piotr Kuroszczyk – podkreśla Antoni Hadryś.   
Poza życzeniami nie zabrakło także kwiatów i słodkiego upominku.
Genowefa Sobczyk urodziła się 27 marca 1919 roku w Jasieńcu Iłżeckim w województwie mazowieckim. Dzieciństwo jubilatki przypadło na okres wyzwolenia Polski i czasów dwudziestolecia międzywojennego.  Ukończyła jedną klasę, dalszą naukę kontynuowała w domu. Pracę rozpoczęła już w wieku 8 lat. Pomagała jako służba.  W dniu wybuchu II wojny światowej miała 20 lat. Pochodzi z rodziny wielodzietnej. Miała 8 rodzeństwa. Po wojnie zamieszkała w Szczurach, w których spędziła  kolejnych kilkadziesiąt lat. Od kilku lat mieszka w Gorzycach Wielkich. Dochowała się 5 dzieci: 2 córek i trzech synów. Ma 19 wnuków, 29 prawnuków i 7 praprawnuków.
W gminie Ostrów Wielkopolski w tym roku 100 urodziny obchodzić będzie 3 mieszkańców. Najstarsza mieszkanka gminy, z Sobótki, w styczniu tego roku rozpoczęła swój 106 rok życia.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe