Kalisz: Stypendia rozdane

  • 04.04.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Stypendia rozdane
Po raz 27. wręczono Stypendia Miasta Kalisza im. Jana Pawła II. Odebrało je 289 uczniów.

Stypendia przyznawane są od 2005 roku. Otrzymać może je uczeń zamieszkały na stałe w Kaliszu, który spełnia kryteria dochodowe i osiągnie określoną średnią ocen. W przypadku szkół ponadgimnazjalnych jest to minimum 4.1, w klasach 7-8 szkół podstawowych 4.8, a dla uczniów z klas 4-6 podstawówek 5.2. Stypendystom osiągniętych wyników pogratulował prezydent Krystian Kinastowski. 
- Jako samorząd staramy się dawać szkołom wszystko to, co najlepsze. Chcemy możliwie jak najbardziej ułatwiać Wam naukę, abyście mogli dobrze przyswajać wiedzę i osiągać znakomite wyniki. Gratuluję Wam zdobycia stypendiów i życzę, abyście stale kontynuowali rozwijanie swoich talentów – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.
Stypendia Miasta Kalisza im. Jana Pawła II przyznawane są raz na semestr. Ich wysokość wynosi 600 zł dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, 700 zł dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i 800 zł dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. 
Uroczystość wręczenia stypendiów uświetnił występ chóru Kopernik pod batutą Henryki Iglewskiej-Mocek.
JK
Fot. UM Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe