Kalisz: Nieletni z narkotykami

  • 02.04.2019, 16:57
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nieletni z narkotykami
Policjanci zespołu ds. nieletnich z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przedstawili zarzut posiadania substancji psychotropowych 16-latkowi, który miał przy sobie tabletki ekstazy. Zarzut popełnienia czynu karalnego usłyszała również 15-letnia koleżanka chłopaka. Badanie wykazało obecność narkotyków w jej organizmie. O dalszym losie nastolatków zadecyduje już wkrótce sąd rodzinny.

Funkcjonariusz z Zespołu Profilaktyki Społecznej często uczestniczą w spotkaniach organizowanych na terenie placówek oświatowych, których podstawowym celem jest uświadomienie zarówno młodzieży jak i dorosłym – rodzicom, nauczycielom, opiekunom – ogromnych zagrożeń jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju środki odurzające. Tego typu przedsięwzięcia mają charakter prewencyjny, są też szansą na podniesienie swojej świadomości o uzależnieniach i konsekwencjach prawnych wynikających z łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie tego typu spotkań policyjni profilaktycy zachęcają młodzież do aktywnego udziału w imprezach, których współorganizatorem jest kaliska komenda, których głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów.

Niestety policyjne przekazy nie trafiają do wszystkich. W ostatnim czasie funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich zatrzymali dwoje nastolaktów, u których badanie potwierdziło, że znajdują się pod wpływem narkotyków. 16-letni chłopak oraz 15-letnia dziewczyna zostali wylegitymowani przez mundurowych 21 marca, czyli w tzw. „Dniu wagarowicza”. W trakcie rozmowy zachowanie nastolatków wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Już wkrótce okazało się, co było powodem ich zdenerwowania. Okazało się, że chłopak miał przy sobie 12 sztuk tabletek ecstazy. Dodatkowo badanie testerem narkotykowym wykazało obecność środków odurzających w ich organizmach. Oboje usłyszeli zarzuty popełnienia czynu karalnego. Już wkrótce ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.
KMP Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe