Powiat Kaliski: Spotkanie z autorem książki „Komputerowy ćpun”

  • 05.04.2019, 05:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Spotkanie z autorem książki „Komputerowy ćpun”
Z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Stawiszynie uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Stawiszynie spotkali się z Krzysztofem Piersą, autorem książek: ,,Komputerowy ćpun'' i ,,Trener marzeń''.

Krzysztof jest dziennikarzem, youtuberem, który zajmuje się recenzowaniem książek, filmów i gier science fiction, pasjonuje się modelarstwem. W przeszłości był uzależniony od gier komputerowych, opowiedział w jaki sposób pokonał to uzależnienie, jakie są jego symptomy oraz jak cienka jest linia pomiędzy rozrywką a nałogiem. Uzależnienie od gier komputerowych szczególnie dotyczy młodych ludzi, którzy pozbawieni kontroli ze strony rodziców zamykają się w wirtualnym świecie i izolują od grupy rówieśniczej. O skali problemu świadczy uznanie przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) tego nałogu jako chorobę psychiczną.
Krzysztof Piersa przestrzegał przed nadmiernym odsłanianiem swojej prywatności w sieci, obraźliwym komentowaniem osób i zdarzeń. Przytaczał skrajne przykłady hejtu, który doprowadził do tragedii.
Po spotkaniu można było zakupić książki z autografem naszego gościa ( do wypożyczenia w bibliotece i filiach).
ES

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe