Powiat Ostrowski: Drogowy finał z kropidłem i wstęgą

  • 04.04.2019, 05:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Drogowy finał z kropidłem i wstęgą
W Topoli Wielkiej otwarto oficjalnie ulice: Gajową i Bażantarnia - zmodernizowane przez gminę Przygodzice z udziałem środków rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Drogi są intensywnie eksploatowane przez miejscowe przedsiębiorstwa rolne i rolników. Dlatego też środki na modernizację traktów, oprócz gminy, wyłożyli także właściciele miejscowych firm: Agrifirm Polska (160 tys. zł) i Agrito Monika Świtała (100 tys. zł). Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 2 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 670 tys. zł. Jak zaznacza wójt Krzysztof Rasiak, każdy odcinek nowej drogi czy nowego chodnika to realna zmiana dla mieszkańców.

- Ta inwestycja wnosi istotną i widoczną poprawę dojazdu do pętli autobusowej w Topoli Wielkiej, zapewnia też komfortowy i bezpieczny korytarz drogowy do domostw i gospodarstw - mówi Krzysztof Rasiak.

 

Asfalt pokrył 857-metrowy odcinek ul. Gajowej oraz krótki fragment ul. Bażantarnia. U zbiegu obu dróg znalazła się unowocześniona pętla autobusowa.

Inwestycja pn. "Rozbudowa drogi gminnej Topola Wielka ul. Gajowa i Bażantarnia" była realizowana w ramach wieloletniego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej na lata 2016-2020.

.

W uroczystości otwarcia wzięli udział samorządowcy z gminy i powiatu, urzędnicy, przedsiębiorcy, wykonawcy inwestycji i mieszkańcy wsi. Sołectwo reprezentowali: sołtys Aleksander Pietrzak i radny Narcyz Perz.

Drogę poświęcił ks. kan. Eugeniusz Meksa. W jej otwarciu uczestniczyli także: wójt Krzysztof Rasiak i przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe