Kalisz: Dyskusja o mieście

  • 02.04.2019, 13:05 (aktualizacja 03.04.2019, 20:41)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Dyskusja o mieście
Rozwój Kalisza był tematem spotkania władz samorządowych z parlamentarzystami z okręgu kalisko-leszczyńskiego. Kwestią, która zdecydowanie wysunęła się na pierwszy plan spotkania, była obwodnica miasta.

Kalisz jest jednym z nielicznych tak dużych miast w Polsce, które nie posiada obwodnicy. Brak drogi wyprowadzającej ruch tranzytowy to duże utrudnienie dla mieszkańców. Dlatego inwestycja ta jest bardzo potrzebna, przez co poświęcono jej dużo czasu podczas dyskusji.

- Głównym tematem spotkania była droga krajowa nr 25, a dokładnie jej przebieg w taki sposób, żeby była to obwodnica miasta z prawdziwego zdarzenia. Wspólne wypracowaliśmy stanowisko co do tego, że najbardziej korzystny jest dla Kalisza przebieg tej drogi poza granicami miasta. Parlamentarzyści zapewnili mnie, że na tyle ile będą w stanie, będą ten właśnie przebieg trasy popierać – powiedział po zakończeniu spotkania prezydent Krystian Kinastowski.

Włodarz miasta przyznał także, że obwodnica to potężna inwestycja, dlatego konieczne jest szukanie szerokiego wsparcia, żeby to zadanie zrealizować. Tym bardziej, że pojawiają się dokumenty i opracowania świadczące o tym, że budowa drogi jest coraz bardziej realna.

Samorządowcy i parlamentarzyści rozmawiali też o innych, istotnych dla rozwoju miasta tematach. Wśród nich znalazły się m.in. przyszłość budynku po zakładzie karnym, pozyskanie dotacji na usunięcie odpadów z magazynu w Szczypiornie, inwestycje drogowe na terenie miasta, w tym realizacja drogi wojewódzkiej nr 450.

W spotkaniu wzięli udział posłowie Jan Dziedziczak, Piotr Kaleta, Jerzy Kozłowski, Tomasz Ławniczak i Jan Mosiński oraz senator Andrzej Wojtyła.

JK

Fot. Iwona Cieślak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe