Ostrów: Maturzyści na Jasnej Górze

  • 02.04.2019, 05:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści z liceum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim wzięli udział w kaliskiej pielgrzymce diecezjalnej maturzystów. Na Jasnej Górze pielgrzymowało ponad 2200 maturzystów.

Pielgrzymkę rozpoczęło spotkanie ewangelizacyjne z Jaśkiem Melą, który mając 13 lat uległ ciężkiemu wypadkowi i w wyniku porażenia prądem amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata po wypadku razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie Południowy. Uczestniczył też w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus i przebiegł New York City Marathon.
Następnie maturzyści uczestniczyli w drodze krzyżowej, do której rozważania przygotowali uczniowie II LO w Kaliszu. Nabożeństwo poprowadziła młodzież z V LO w Kaliszu. W przygotowanie liturgii zaangażowali się także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach, III i IV LO w Kaliszu, LO Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Był też czas na osobistą modlitwę i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
Podczas mszy św. przybywających maturzystów powitał o. Jan Poteralski słowami. 
- Kochani młodzi przed wami jest przyszłość. Macie wiele do zrobienia w Polsce, w Europie, w świecie. Niech słowa Apelu Jasnogórskiego „jestem, pamiętam, czuwam” pomagają wam w podejmowaniu ważnych decyzji. Zaproście do swojego życia Maryję wraz z Jezusem tak jak to uczynili młodzi w Kanie Galilejskiej, którzy się nie zawiedli. Niech wiara i wiedza, którą zdobywacie w szkole będą takim filarem, na którym będziecie budować swoje życie - powiedział podprzeor klasztoru paulinów na Jasnej Górze.
Licealiści z Liceum Sióstr Salezjanek podkreślali, że przyjechali nie tylko prosić o światło Ducha Świętego na czas samych egzaminów i rozeznawania dalszej drogi życia, ale także odnowić swoją wiarę. Dla wielu z nich niezwykle ważne było doświadczenie wspólnoty. Chcieli wziąć udział w pielgrzymce, aby ubogacić się duchowo.
Organizatorem diecezjalnej pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe