
Program „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego” jest w 100 proc. finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wartość projektu to prawie 150 tysięcy złotych.
- To ogromny sukces dzięki, któremu z bezpłatnych szkoleń i wykładów będzie mogło skorzystać prawie 300 osób. Zainteresowanie jest ogromne. Największym powodzeniem cieszy się panel „Rodzic w sieci”. W sumie zapraszamy na 7 różnego rodzaju szkoleń. Wszystkie spotkania odbywać się będą w szkołach i placówkach kulturalnych, w tych miejscowościach, w których będzie największe zainteresowanie – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Z bezpłatnych szkoleń mogą skorzystać osoby powyżej 25 roku życia. W ramach projektu prowadzone będą zajęcia w 7 różnych tematach: Rodzic w Internecie, Mój biznes w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznych, Tworzę własną stronę Internetową (BLOG), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.
Szkolenia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do listopada. Każda grupa może liczyć do 12 osób. W ramach projektu stowarzyszenie otrzymało 24 nowoczesne komputery, które dają możliwość pracy tak jak na tablecie czy smartfonie.
- Cyfryzacja to ważny element życia obecnego społeczeństwa. Projekt powstał z myślą o zwiększeniu kompetencji cyfrowych, które zaczynają dominować w komunikacji, nauce, kulturze, niosą spore możliwości, ale i zagrożenia. Ważnym elementem wszystkich paneli jest również e-administracja, która w obecnej chwili jest niezmiernie potrzebną umiejętnością – mówi koordynator projektu Gabriela Wejman ze Stowarzyszenia Qltura 21.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Głównym Operatorem jest natomiast Fundacja Promocji Gmin Polskich.
Chętni, którzy chcą wziąć udział w projekcie mogą się zapisywać pod nr telefonu 660 469 576 lub mailowo: [email protected].