Powiat Ostrowski: Gmina Ostrów wśród beneficjentów programu Polska Cyfrowa

  • 02.04.2019, 11:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gmina Ostrów wśród beneficjentów programu Polska Cyfrowa
Sukces Gminy Ostrów Wielkopolski i Stowarzyszenia Qltura21. Pod koniec kwietnia ruszają bezpłatne zajęcia komputerowe adresowane przede wszystkim dla mieszkańców z gminy.

Program „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego” jest w 100 proc. finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wartość projektu to prawie 150 tysięcy złotych.

- To ogromny sukces dzięki, któremu z bezpłatnych szkoleń i wykładów będzie mogło skorzystać prawie 300 osób. Zainteresowanie jest ogromne. Największym powodzeniem cieszy się panel „Rodzic w sieci”. W sumie zapraszamy na 7 różnego rodzaju szkoleń. Wszystkie spotkania odbywać się będą w szkołach i placówkach kulturalnych, w tych miejscowościach, w których będzie największe zainteresowanie – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Z bezpłatnych szkoleń mogą skorzystać osoby powyżej 25 roku życia. W ramach projektu prowadzone będą zajęcia w 7 różnych tematach: Rodzic w Internecie, Mój biznes w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznych, Tworzę własną stronę Internetową (BLOG), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

Szkolenia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do listopada. Każda grupa może liczyć do 12 osób. W ramach projektu stowarzyszenie otrzymało 24 nowoczesne komputery, które dają możliwość pracy tak jak na tablecie czy smartfonie.

- Cyfryzacja to ważny element życia obecnego społeczeństwa. Projekt powstał z myślą o zwiększeniu kompetencji cyfrowych, które zaczynają dominować w komunikacji, nauce, kulturze, niosą spore możliwości, ale i zagrożenia. Ważnym elementem wszystkich paneli jest również e-administracja, która w obecnej chwili jest niezmiernie potrzebną umiejętnością – mówi koordynator projektu Gabriela Wejman ze Stowarzyszenia Qltura 21.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Głównym Operatorem jest natomiast Fundacja Promocji Gmin Polskich.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w projekcie mogą się zapisywać pod nr telefonu 660 469 576 lub mailowo: [email protected].

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe