Kalisz: Więcej bezpiecznych kobiet

  • 03.04.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Więcej bezpiecznych kobiet
Dziewiąta edycja programu „Bezpieczna kobieta” za nami. Uczestniczyło w nim ponad sto pań, które odebrały certyfikaty ukończenia kursu.

Bezpłatne zajęcia w ramach programu trwały miesiąc. Uczestniczki mogły w ich ramach posiąść wiedzę teoretyczną na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, prawnych aspektów obrony koniecznej, psychologii czy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie zabrakło również zajęć praktycznych – fitness i samoobrony. Uczestniczki na koniec kursu odebrały certyfikaty jego ukończenia oraz pojemniki z gazem pieprzowym. Paniom zdobytej wiedzy pogratulował wiceprezydent Kalisza Mateusz Podsadny, który zachęcił je też do udziału w kolejnych zajęciach.

- Dziękuję wszystkim instytucjom zaangażowanym w realizację tego projektu. To znakomita inicjatywa. A wszystkie panie zachęcam, żeby za rok również skorzystały z możliwości uczestniczenia w zajęciach w ramach akcji „Bezpieczna kobieta” - mówił wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Organizatorami programu „Bezpieczna kobieta” były Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz Organizacja Terenowa NSZZFiPW przy Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.

JK
Fot. Juliusz Kowalczyk

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe