Kalisz: ,,Alle Semibreve" koncertował we Francji

  • 01.04.2019, 10:18
  • Ryszard Binczak
Kalisz: ,,Alle Semibreve" koncertował we Francji
Zespół Muzyki Dawnej "Alla Semibreve", działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu wraz z opiekunami Katarzyną Justyńską i Łukaszem Pieniążkiem, gości w partnerskim mieście Hautmont we Francji.

Podczas minionego weekendu młodzi Kaliszanie wykonali dwa koncerty w Villeras - Sire - Nicole w towarzystwie miejscowych chórów, a także zainicjowali swoim występem koncert  w filharmonii Hautmont. W wolnym czasie młodzież poznała uroki Hautmont i pobliskich miejscowości, m.in. zwiedziła muzeum szkła w Trelon.

Inicjatorką występu kaliskiego zespołu przed francuską publicznością jest Francoise Caille, przewodnicząca Komitetu Hautmont-Kalisz, w ubiegłym roku wyróżniona przez Prezydenta Miasta Kalisza tytułem „Honorowy Przyjaciel Kalisza”. Wyjazd i realizacja projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu finansowemu ze strony Miasta Kalisza.

KM
Fot.  Ł. Pieniążek

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe