Kalisz: Nasz wspólny Uniwersytet

  • 31.03.2019, 08:00 (aktualizacja 02.04.2019, 17:08)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nasz wspólny Uniwersytet
Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski odebrał z rąk rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podziękowanie za owocną współpracę z kaliskim Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym.

Poznańska uczelnia obchodzi w tym roku akademickim jubileusz stu lat istnienia. Jest to okazją do podsumowania bogatej już historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  Kalisz od lat pomaga Wydziałowi Pedagogiczno-Artystycznemu w Kaliszu, m.in. wspierając inwestycje związane z rozbudową gmachu przy ul. Nowy Świat. W tym roku samorząd przekaże uczelni blisko 700 tysięcy złotych. Dzięki dotacji możliwe będzie dostosowanie starej części budynku do przepisów przeciwpożarowych. Trzy klatki schodowe zostaną obudowane, wyposażone w urządzenia zapobiegające zadymieniu oraz włączone do systemu sygnalizacji pożarowej. 
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ceni sobie dobrą współpracę z Kaliszem. Dlatego, przy okazji jubileuszu stulecia uczelni, prezydent Krystian Kinastowski odebrał  z rąk rektora UAM podziękowanie za owocną współpracę – szczególnie z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym, przyczynianie się do rozwoju badań i nowych form kształcenia oraz budowanie krajowego i międzynarodowego prestiżu środowiska akademickiego. 
Kalisz jest największym liczbowo pracodawcą dla absolwentów WPA w Kaliszu. Dotyczy to przede wszystkim sfery szkolnictwa. Samorząd Kalisza to także największy donator uczelni. W ciągu ostatnich lat przekazał jej w formie dotacji blisko 9 mln zł.
JK
Fot. Magdalena Bartnik 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe