Powiat Ostrowski: Wyprawki dla przyszłych mam

  • 02.04.2019, 05:55
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wyprawki dla przyszłych mam
11 mieszkanek gminy Ostrów Wielkopolski odebrało pakiety w ramach programu "Dobry Początek". Wśród nich były zarówno kobiety w ciąży jak i świeżo upieczone mamy.

Dla każdej z nich przygotowano kolorowe pudło wypełnione po brzegi niezbędnymi artykułami niemowlęcymi. Są w nim m.in.: ubrania, pieluszki tetrowe i jednorazowe, kosmetyki z odpowiednimi atestami, kocyk, akcesoria do higieny noworodka oraz mamy.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich zastępca wójta gminy Antoni Hadryś wspólnie z wiceprzewodniczącym Henrykiem Kwietniem wręczyli pakiety. Wśród osób gratulujących byli także radni gminni: Ewa Mierzwicka i Paweł Małuszek.

Pakiety odebrały mieszkanki m.in.: z Lamek, Zacharzewa, Górzna, Gorzyc Wielkich, Borowca, Sobótki, Chruszczyn i Biniewa. Przed publicznością, z muzyczną niespodzianką wystąpiła Julia Błaszczyk z Łąkocin. Młoda artystka zaśpiewa dwa utwory.

Wyprawkę w ramach programu Dobry Początek mogą otrzymać mieszkanki gminy Ostrów Wielkopolski od 28 tygodnia ciąży do jednego miesiąca po urodzenia dziecka. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy. Dokumenty są dostępne na stronie www.ostrowwielkopolski.pl

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe