Ostrów: Tańsze leki w Ostrowie?

  • 29.03.2019, 16:54 (aktualizacja 02.04.2019, 17:08)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Tańsze leki w Ostrowie?
W Ostrowie działa kilka programów samorządowych wspomagających np. rodziny wielodzietne czy seniorów. Prezydent Beata Klimek podjęła działania, aby dla ostrowskich kart możliwe były również zniżki w aptekach.

W marcu br. prezydent zwróciła się z pisemnym apelem do Premiera oraz Marszałków Sejmu i Senatu o zmianę przepisów dotyczących samorządowych programów społecznych, takich jak karta seniora czy karta rodziny wielodzietnej.

- Ta zmiana miałaby umożliwi włączenie do nich pakietu ulg i zniżek w aptekach – mówi Beata Klimek. - Dziś z przykrością należy stwierdzić, że obecne przepisy uniemożliwiają udzielanie takich korzyści. Tymczasem mieszkańcy Ostrowa pytają mnie bardzo często o ofertę zniżek i ulg w aptekach.

A warto podkreślić, że chęć włączenia się w ostrowskie programy społeczne, a co za tym idzie, udzielanie ulg i zniżek, deklaruje wielu lokalnych aptekarzy.

- To rodziny 3+, a zwłaszcza seniorzy stanowią grupę osób najbardziej zainteresowanych ofertą ulg i zniżek w aptekach. Właśnie dlatego, w imieniu wielu tysięcy ostrowskich seniorów i rodzin 3+, zwróciłam się z apelem o zmianę przepisów w taki sposób, aby umożliwiały aptekom udział w takich programach, jak Ostrowska Karta Seniora czy Ostrowska Karty Rodziny 3+ - dodaje prezydent Ostrowa.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe