Ostrów: Zatrzymany z tytoniem bez polskich znaków akcyzy

  • 29.03.2019, 06:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zatrzymany z tytoniem bez polskich znaków akcyzy
Ostrowscy kryminalni zatrzymali mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, u którego zabezpieczono tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia i grzywna.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli osobowego forda. W jej trakcie ujawnili w pojeździe foliowy worek, w którym znajdował się tytoń. Tytoń nie był oznaczony polskimi znakami akcyzy, w związku z czym kryminalni zatrzymali mężczyznę i podjęli się wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.
Okazało się, że w pomieszczeniach garażowych zatrzymanego znajduje się duża ilość wyrobów tytoniowych. Policjanci zabezpieczyli kolejne worki z krajanką tytoniową o łącznej wadze ponad 66 kilogramów i trzynaście kartonów z ponad pięćdziesięcioma tysiącami papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Policjanci ustalili, że mężczyzna naraził skarb państwa na straty wynikające z uszczuplenia podatku akcyzowego w łącznej kwocie niemal 97 tysięcy złotych.
Popełniony przez ostrowianina czyn stanowi przestępstwo skarbowe, za które będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe