Ostrów: Ostrowianie w finale

  • 28.03.2019, 10:49
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrowianie w finale
Drugie miejsce wywalczyli uczniowie - Ewelina Stempin i Adama Połczyński - z Technikum nr 3 im. Ernesta Malinowskiego ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w etapie regionalnym Olimpiady „Buduj z pasją”. Impreza odbyła się w Wieluniu.

Cel olimpiady stanowi podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów oraz doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych. Organizatorem jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Kielcach.

- Do turnieju zgłosiło się osiem dwuosobowych drużyn ze szkół budowlanych m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Działoszyna, Wielunia, Wieruszowa, Pabianic, Olesna. Zespoły z Ostrowa i Wielunia pokonały pozostałe sześć drużyn i tym samym będą reprezentowały nasz region w finale centralnym w Staszowie 30 i 31 maja. – powiedziała Ewa Szymańska, nauczyciel przedmiotów z zakresu budownictwa w ostrowskim ZSB-E.

Podczas rywalizacji uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test pisemny trwający 60 minut, a następnie drużynowo wykonywali zadanie praktyczne przez 180 minut.

 

Wyniki: 1. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, 2. Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych im. Ernesta Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, 3. Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe